Gospodarka odpadami rośnie w siłę

Drugie życie śmieci to intrygujący temat. Co dzieje się z tymi kolorowymi workami, zabieranymi co kilka tygodni z ulic naszych miasteczek? Staramy się sumiennie segregować najmniejsze śmietki, oddzielać plastik od papieru, ale często pozostaje wrażenie że jest toż działanie bezcelowe i tylko pozorowana dbałość o środowisko.

Wszystko i tak trafi na to samo wysypisko śmieci. Jednak ludzie próbują sobie radzić z problemem na różne sposoby. Co cenniejsze surowce są skwapliwie odzyskiwane. Spalarnie śmieci potrafią zredukować wagę odpadów aż o 85%. Coraz więcej powstaje rzeczy z recyklingu, ba – rośnie na nie zapotrzebowanie konsumentów. Rynek nie pokrywa popytu, zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych. W krajach uczących się recykling to oczywisty sposób życia.
aaa
Powstające oczyszczalnie, miejsca odzysku i segregacji to nawet pomysł na biznes. Śmieciowy przemysł zapewnia miejsca pracy niewykwalifikowanym bezrobotnym i daje korzyści środowisku. Recykling z użyciem bakterii i grzybów potrafi przyspieszyć proces biodegradacji. Przyszłość gospodarki odpadami nastraja optymistycznie i daje nadzieję na rozwiązanie palącego problemu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak wyglądają szkolenia online?

Wszędobylskie oko kamery